شرکت ما

الماسه ساز

بي رقيب در ايران و خاورميانه

در توليد انواع الماسه ، هلدر ، دوزه ، سگمنتهاي دستگاههاي حفاري و...

معرفي

شركت الماسه ساز در سال 1366 موافقت اصولی خود را برای تاسیس در شهر صنعتی هشتگرد در 70 کیلومتری تهران دریافت و ماشین آلات خطوط تولید در سال 1372 به کشور وارد و در خرداد ماه سال 1375 به بهره برداری رسید و توسط رئیس جمهور وقت جناب آقای هاشمی رفسنجانی بطور رسمی افتتاح گردید.

تولیدات این کارخانه عبارت است از ابزارهای براده برداری از جنس تنگستن کارباید معروف به الماسه و هلدرهای مربوطه در زمینه تراشکاری، فرزکاری، سوراخکاری وابزار برشی ماشینهای حفاری TBM و EPB ابزارهای حفاری نفت و معدن و قطعات سایشی و ابزار مخصوص می باشد.

مساحت کل کارخانه 12000 متر مربع و سطح زیربنا بالغ بر 10800 متر مربع بوده و 5/2 مگاوات برق دارد. این واحد صنعتی به غیر از ساختمان اداری و ستادی خود شامل طرح و برنامه ، طراحی و برنامه نویسی، مرکز انفورماتیک، تضمین کیفیت از چهار سالن اصلی تولید الماسه ، تولید هلدر، قالبسازی و تولید مته حفاری تشکیل شده است.


الماسه ها با روش متالوژی پودر ساخته می شود که این روش در ایران، یک روش نو برای ساخت اینگونه ابزارها محسوب می شود.

ابتدا مواد خام پس از کنترل واحد کنترل کیفیت وارد کارگاه اسپری درایر شده و در آنجا طی یک سیکل برنامه ریزی شده به انواع گرانول تبدیل می شود..

مواد خام مورد استفاده برای الماسه عبارتند از:

1- پودر تنگستن کارباید (به عنوان پایه)

2- کبالت (بعنوان بایندر یا چسب)

3- کارباید تیتانیوم Tac و کارباید تیتانیوم Tic به عنوان افزودنی


پس از درست شدن گرانول و گرفتن تائید از واحد کنترل کیفیت گرانول فوق جهت فرم دهی به شکل الماسه وارد قسمت پرسینگ می شود که در آنجا سه ماشین پرس 15 تن و یک ماشین پرس50 تن وجود دارد. الماسه های با سطح کمتر از یک اینچ مربع روی پرس 15 تن و بزرگتر از آن روی پرس 50 تن پرس می شوند. پس از اتمام کار در قسمت پرسینگ تمام الماسه های پرس شده جهت پخت به قسمت زینترینگ ارسال می شوند. زینترینگ در درجه حرارت 1400-1420-1480 درجه سانتیگراد انجام می شود که در این دما، بایندر کبالت ذوب شده و تمام فضاهای خالی را پر کرده و بقیه عناصررا به هم می چسباند. پس از اتمام عملیات زینترینگ که از 22 تا 24 ساعت طول می کشد. الماسه ها وارد مراحل بعدی از قبیل سند بلاست، سنگ زنی، پوشش دهی و مارک زنی می شوند.


در سالن هلدر سازی با روش ماشین کاری اقدام به ساخت انواع هلدرهای رو تراش، داخل تراش، کف تراش و هلدرهای جوشی می نمایند. روش کار بدین طریق است که ابتدا فولاد خریداری شده پس از گرفتن آنالیز و اخذ تائیدیه از واحد کنترل کیفی وارد خط تولید می شود و براساس پروسه نوشته شده مراحل کاری به ترتیب به وسیله دستگاه های فرز CNC سایو، تراش، CNC 250 VDF و دستگاه های 5 محور CNC اشتاینل با دقت بسیار بالا ساخته می شود. پس از انجام مراحل ماشینکاری مرحله پلیسه گیری یا سند بلاست و بعد از آن عملیات حرارتی بر حسب مورد از نوع هاردنینگ یا نیترایدینگ روی آنها انجام می گیرد. پس از انجام عملیات حرارتی کلیه قطعات به قسمت سنگ زنی ارسال می شوند. لازم به ذکر است که در سالن هلدر اتقاق اندازه گیری مجهز به دستگاه اندازه گیری و کنترل CMM زایس قرار گرفته که با دقت زیر میکرون، ابعاد مهم هلدرهای را کنترل می نماید.


در واحد قالبسازی کلیه قالبهای کارباید تنگستن کارخانه ساخته می شود. ابتدا قسمت هاردمتال ماتریس در سالن الماسه ساخته شده و بعد قسمت فولادی آن در سالن هلدر تهیه می گردد. در واحد قالبسازی توسط دستگاه وایرکات داخل ماتریس و توسط ماشین اسپارک شکل متناسب با فرم الماسه برروی سنبه ایجاد می گردد.

شرکت الماسه ساز طی سالهای 1380 تا 1384 توانسته با مشارکت شرکتهای اسمیت اینترنشنال و کینگ دریم برای اولین بار در کشور موفق به مونتاژ 12% از مته های حفاری مورد نیاز صنایع نفت گردد. تولید انواع تیغچه های برشی ماشین های حفاری TBM و EPB و هیدروفرز و غیره از دیگر توانمندیهای این مجموعه صنعتی محسوب می گردد.

شرکت به لحاظ دانش فنی تحت لیسانس و استانداردهای شرکت هرتل آلمان شروع به کار کرده و کلیه محصولات الماسه ساز با کدها و گریدهای همسان با شرکت هرتل نامگذاری گردیده است

الماسه ساز با بهرمندی از ماشینهای دقیق اندازه گیری سه بعدی CMM ذکر شده زایس و ماشینهای آنالیز X-Ray و LECO فیلیپس توانایی بسیار بالایی در کارهای مهندسی معکوس دارد و این علاوه بر کارهای دقیق جاری روزانه ایست که روی محصولات خود انجام می دهد.


الماسه ساز،
بي رقيب و بي همتا،
نوع آور و پيشرو در صنعت ابزار برش


TBM & EPB


توليد انواع قطعات ماشين هاي حفاري با كيفيتي برتر و قابل رقابت با محصولات شركتهاي ويرث،پالميري،هلن كنشت و... شامل

Single Disc Cutters,Twin Disc Cutters,Cutter Ring,Scrappers,Rippers,Cutting Shoes ,Cutting Knives

قطعات سايشي


شامل انواع راهنماها و دوزه هاي كششي به شكل سيم و خمير الكترود، قالبهاي مختلف به فرم الكترود،پيچ ،برش و قالبهاي مختلف ، قطعات نورد شامل رول ها و رولرها و قطعات آب بندي پمپ هاي آب و نفت.

ابزار تراشكاري


توليد انواع ابزارهاي تراشكاري داخل و خارج بوسيله الماسه هاي تعويض شو وجوشي در قالب تراشكاري هاي عمومي شامل رو تراشي و پيشاني تراشي،پيچ تراشي ،شيار و برش ،كلگي و كارتريج ها ، فرم و كپي تراشي .

ابزار فرزكاري


شامل كف تراشي ،بغل تراشي،خشن تراشي ،شيار تراشي(پولكي)،فرزهاي انگشتي سركروي،پخ زن،شيار تراش ،فرز پاكتي و ابزار هاي واسطه.